Co se děje u nás doma - aktuální hlášení Slovanovců

23. 5. 2018

Dobré ráno Slovane. Jsou tu opět Slovanovci se svým hlášením.

Co si pro nás připravil tento týden?

V pondělí se vydaly některé třídy 5. ročníku na týdenní školu v přírodě, všem žákům i vyučujícím přejeme hezké počasí. V pondělí se dále konala dopravní soutěž, účastnila se třída 8.D. V ten samý den také vybraní žáci odjeli na Slovensko, kde absolvují turistický kurz. Žáky doprovází pan učitel Adamík, Droščák, Krejčiřík.V úterý se uskutečnila návštěva partnerského města Nitry, zúčastnily se třídy 6.D a 7.A.Dále včera vyjely na výlet třídy prvního ročníku, a to do Starého města, kde zavítaly do místní KovoZOO. Na výlet vyrazily i třídy 5.C a 5.E, navštívily zábavní vědecký park Vida v Brně.

Včerejší den se konala ještě jedna akce, a to krajské kolo Mc Donal´s cupu. Akce se zúčastnili starší žáci prvního stupně, vše proběhlo ve Zlíně. O výsledcích budeme informovat.

Ve středu, tedy dnes, se koná okresní přebor v nohejbalu, žáky doprovází pan zástupce Klimek. Našim reprezentantům přejeme hodně úspěchů.

V pátek vyrazí třídy 4. ročníku na hrad Bouzov.

Co nás čeká příští týden?

V pondělí nás opustí třídy 2A a 2C, které vyrazí na školu v přírodě na Horní Bečvu. V pátek slavíme Mezinárodní den dětí, pro celý 1. stupeň a 7. ročník je připraven program Draví ptáci, 8. ročník pojede na exkurzi do Chropyňské strojírny a navštíví také Plastiku v Kroměříži.

Další informace - soutěž

V rámci ekologické výchovy a projektu EKOABECEDA naše škola vyhlašuje soutěž s názvem „Objev muzejní kousek, pátrej a vyfoť nejzajímavější elektrospotřebič našich babiček a prababiček“. Ulovte a vyfoťte na váš mobilní telefon jakýkoliv starý elektrospotřebič, vůbec nevadí, že je i nefunkční, například staré žehličky, televize, ždímačky, gramofony atd., které používaly vaše babičky či prababičky. Se svými fotografickými úlovky se přijďte pochlubit do kabinetu paní učitelce Kuchaříkové. Autoři nejzajímavějších fotek budou patřičně oceněni. Fotografie noste nejpozději do 14. června.

S touto informací se loučíme, přejeme Vám krásný zbytek týdne.