6. ročník v Brně

16. 2. 2018

14. února 2018, tedy na svátek sv. Valentýna, vyrazily děti ze všech 6. tříd do Brna. Namířeno jsme měli do Hvězdárny a planetária a do Pavilonu Anthropos, který náleží k Moravskému zemskému muzeu. Obě místa nám nabídla mnoho zajímavých informací a zážitků. Počasí přálo a cesta proběhla bez komplikací.

V planetáriu jsme se v místnosti zvané „digitárium“ ponořili do tmy a trochu se zorientovali na zimní noční obloze. Také jsme viděli zajímavý film „Země pod palbou“ o různých planetkách a kometách, které prolétají v blízkosti naší planety. Nezapomněli jsme samozřejmě navštívit místní astronomický obchůdek a nakoupit suvenýry.

V Pavilonu Anthropos jsme si prohlédli stálou expozici, která mapuje mimo jiné nejstarší osídlení Moravy i celého kontinentu a představuje život paleolitických lovců a sběračů. Její součástí je i oblíbená rekonstrukce mamuta.

Tato exkurze napříč minulostí i současností se vydařila a brzy jistě naplánujeme další!